Yorkshire Canavarı | The Ripper (2020)

'1080p' forumunda portofinoe tarafından 16 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

 1. portofinoe

  portofinoe Site Yetkilisi

  [​IMG]

  1970'lerin sonunda Britanya polisi, tüm dünyada Yorkshire Canavarı olarak tanınan seri katili yakalamak için harekete geçse de caninin kimliğini saptamakta bile zorlanır.

  Yorkshire Canavarı cinayetleri, 1975'ten 1980'e beş yıl boyunca İngiltere'nin kuzeyindeki kadınların hayatlarının üzerine bir kâbus gibi çöktü. Bu cinayetler ülke çapında âdeta bir histeriye neden oldu. 13 kadın öldürülürken polisler, katili yakalamaktan aciz görünüyordu. Hiç kimse kendini güvende hissetmediği gibi, tüm erkekler de zan altındaydı.

  Döneme yönelik güçlü çağrışımlar yaratan bu dört bölümlük dizi, Britanya polisinin tarihindeki en büyük insan avını ayrıntılarıyla aktarıyor. Bunu yaparken işlenen cinayetleri, 1970'lerin sonunda İngiltere'nin içinde bulunduğu koşulları göz önüne alarak yeniden inceliyor. Sanayisizleşmeyle birlikte radikal bir değişimin ve yoksulluğun yaşandığı, erkeksiliğin ve kadın düşmanlığının egemen olduğu bu dönemin koşulları, Yorkshire Canavarı'nın bu kadar uzun süre ele geçirilememesinde önemli bir rol oynamıştı.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Teknik Özellikler
  [IMDB]

  Yorkshire Canavarı | The Ripper (2020) S01.WEB-DL.1080p.DUAL.x264-HDM
  İndirme Linki:
  Bu Linki Görme Yetkiniz Bulunmamaktadır. Linkleri Görebilmeniz İçin Vip Üye Olmanız Gerekmektedir. Vip Üye Olarak Tüm İçeriği Tek Link ve Son Hız ile İndirebilirsiniz...
   
 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
  Duyuruyu Kapat