Mükemmel Aday | The Perfect Candidate (2019)

'1080p' forumunda portofinoe tarafından 1 Mayıs 2021 tarihinde açılan konu

 1. portofinoe

  portofinoe Site Yetkilisi

  [​IMG]

  Suudi Arabistan’da doktor olarak çalışan Maryam, yaşadığı zorluklar karşısında kadınların maruz kaldığı toplumsal baskıyı yıkmak için çetin bir mücadeleye girişir.

  The Perfect Candidate, Suudi Arabistan’da yaşadığı şehrin belediye başkanlığına adaylığını koyan doktor Meryem’i odak noktasına alıyor. Kadın olduğu için şehirde yaşayan birçok insanın desteğini alamayan Meryem, kız kardeşlerinin ve birkaç arkadaşının yardımıyla karşısına çıkan engelleri aşmaya çalışıyor ve toplumda fark yaratmak için elinden geleni yapıyor.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Teknik Özellikler
  [IMDB]

  Mükemmel Aday | The Perfect Candidate (2019) Bluray.1080p.DUAL.x264-HDM
  İndirme Linki:
  Bu Linki Görme Yetkiniz Bulunmamaktadır. Linkleri Görebilmeniz İçin Vip Üye Olmanız Gerekmektedir. Vip Üye Olarak Tüm İçeriği Tek Link ve Son Hız ile İndirebilirsiniz...
   
  daflon bunu beğendi.
 2. daflon

  daflon Vip Üye Kayıtlı Üye

  * “Bizim toplumumuz için ilim ve fen lazım ise, bunları aynı derecede hem erkek hem de kadınlarımızın iktisap etmesi lazımdır.”
  * “Kadınlar içtimai hayatta, erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.”
  * “Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.”
  * "Siyasal ve toplumsal hakların kadın tarafından kullanılmasının, insanlığın mutluluğu ve saygınlığı açısından gerekli olduğuna inanmaktayım".

  Zamanının ötesinde yaşadı. yaşattı. Atatürk, kadınların hak ettikleri değeri görebilmeleri ve layık oldukları yaşam standartlarına kavuşabilmek için büyük adımlar atmış ve dünyadaki birçok ülkeden daha önce kadınların erkeklerle eşit olabilmesinin yolunu açarak 1934 senesinde kadınlara seçme ve seçilme hakkını vermiştir.

  Filmi konuşmaya gerek var mı?
   
  Darkutok bunu beğendi.
 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
  Duyuruyu Kapat