Kusursuz Gezegen | A Perfect Planet (2021)

'1080p' forumunda portofinoe tarafından 7 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

 1. portofinoe

  portofinoe Site Yetkilisi

  [​IMG]

  6 Kıta ve 31 ülkede çekilen bu belgeselde, gezegenimizin mükemmel dengesini ve büyük doğa güçlerini keşfediyor.

  Bu beş bölümlük seri, doğa güçlerinin Dünya'nın büyük çeşitlilikteki vahşi yaşamını nasıl yönlendirdiğini, şekillendirdiğini ve desteklediğini gösterecek. İlk dört bölüm yanardağların, güneş ışığının, havanın ve okyanusların gücünü keşfediyor. Dizinin son bölümü, dünyanın en yeni doğa gücü olan insanların dramatik etkisine ve gezegenimizin mükemmel dengesini yeniden sağlamak için neler yapılabileceğine bakıyor. Seri aynı zamanda gezegenin o kadar da mükemmel görünmediği anları da ortaya koyarak tüm bu güçlerin yarattığı benzersiz dengeyi çarpıcı manzaralar eşliğinde ekranlara taşıyor. Kasırgalar, depremler, yangın ve yanardağlar gibi doğa güçler yaşamı bir anda yok edebilirler ancak kusursuz denge için onlara sandığımızdan çok daha fazla ihtiyaç var.

  1. Bölüm - Volcano
  Volkanlar olmadan Dünya'da hayatın nasıl olmayacağına bir bakış. Yıkıcı olmasına rağmen, gezegenin erimiş çekirdeğinden gelen magma toprak oluşturur ve püskürmelerden kaynaklanan mineral bakımından zengin kül, yüzeyi gübreler.
  2. Bölüm - The Sun
  Hayvanların gezegenimize gelen eşit olmayan miktardaki güneş ışığından kurtulmak için nasıl stratejiler geliştirdiklerini gözlere önüne serer.
  3. Bölüm - Weather
  Hava durumu, tatlı suyun gezegenimizdeki dağılımını düzenler. Dolayısı ile, dünya çapında hayvanların yaşamlarını şekillendirerek inanılmaz bir tür ve habitat çeşitliliği sağlar.
  4. Bölüm - Oceans
  Beş ayrı okyanus değil, bir tane var okyanus vardır. Suları, onları hareket halinde tutan güçlü tazyiklerle birbirine bağlıdır. Bu sürekli karışım, okyanusların ve deniz yaşamının sağlığı için hayati önem taşır.
  5. Bölüm - Humans
  İnsanlar gezegenimizi o kadar hızlı değiştiriyor ki, dünyanın yaşam destek sistemlerini etkiliyor: hava durumumuzu, okyanuslarımızı ve yaşayan dünyamızı.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Teknik Özellikler
  [IMDB]

  Kusursuz Gezegen | A Perfect Planet (2021) S01.WEB-DL.1080p.DUAL.x264-HDM
  İndirme Linki:
  Bu Linki Görme Yetkiniz Bulunmamaktadır. Linkleri Görebilmeniz İçin Vip Üye Olmanız Gerekmektedir. Vip Üye Olarak Tüm İçeriği Tek Link ve Son Hız ile İndirebilirsiniz...
   
 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
  Duyuruyu Kapat