Fran Lebowitz: Bir Yazarın Portresi | Pretend It's a City (2021)

'1080p' forumunda portofinoe tarafından 8 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

 1. portofinoe

  portofinoe Site Yetkilisi

  [​IMG]

  Martin Scorsese ile sohbet eden alaycı yazar, mizah ustası ve hikâye anlatıcısı Fran Lebowitz'in olağanüstü zihninde ve New York sokaklarında dolaşmaya hazır olun.

  Fran Lebowitz neleri sevdiğini de bilir, neleri sevmediğini de. Üstelik size bunları anlatmak için davet beklemez. Ünlü eleştirmen ve deneme yazarı onlarca yıldır görüşlerini bazen huysuzca, bazen de aşırı coşkulu biçimde ifade ediyor. Katıksız bir New Yorklu olan Lebowitz, bu kente ve sakinlerine dair mantıklı gözlemlerini herkesin nasibini aldığı çarpıcı ve akıcı yorumlar şeklinde sunarak, dobralığı bir sanat biçimine dönüştürdü.

  Lebowitz’in düşüncelerini her New Yorklunun bir noktada "keşke olsa" dediği son derece komik bir rehbere dönüştüren PRETEND IT’S A CITY'de, kent hayatının bu klasikleşmiş ismiyle yapılan sohbetlerde turistlerden paraya, metrolardan sanata ve hiç de kolay olmayan Times Meydanı'nda yürüme eylemine (bunu yapmanın doğru bir yöntemi var) kadar uzanan çeşitli konular ele alınıyor. Sohbetlere zaman zaman Lebowitz’in geçmişi ile bitmek bilmeyen bir merak ve insanı dinç tutan bağımsızlığın damga vurduğu hayatı da konu oluyor.

  Lebowitz’in yakın arkadaşı Martin Scorsese'nin yönettiği ve en iyi bildiği şehir hakkındaki kendi muzip yorumlarını da serpiştirdiği PRETEND IT’S A CITY, bu kenti en az onlar kadar derinden sevenlerde sevinç, öfke ve tanıdık duygular uyandıracak müthiş bir New York güzellemesi.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Teknik Özellikler
  [IMDB]

  Fran Lebowitz: Bir Yazarın Portresi | Pretend It's a City (2021) S01.WEB-DL.1080p.DUAL.H.264-HDM
  İndirme Linki:
  Bu Linki Görme Yetkiniz Bulunmamaktadır. Linkleri Görebilmeniz İçin Vip Üye Olmanız Gerekmektedir. Vip Üye Olarak Tüm İçeriği Tek Link ve Son Hız ile İndirebilirsiniz...
   
 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
  Duyuruyu Kapat