Hür Köle | Free Slave (2019)

'1080p' forumunda portofinoe tarafından 8 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

 1. portofinoe

  portofinoe Site Yetkilisi

  [​IMG]

  Parası ve imkânları olmayan idealist bir film yönetmeni olan Mehmet'in hayatı daha zorlaşırken, o köleliğin ve özgürlüğün anlamını yeniden keşfetmek zorunda kalır.

  İdealleri için imamlığı bırakıp film yönetmenliği yapan Mehmet, yeni filmi için gereken yatırımı bulamaz. Maddi sıkıntılar içerisinde yaşamını sürdüren Mehmet’in eşi bu sebeple kendisinden boşanır. Küçük kızı Ayşe ile birlikte pansiyonda kalan Mehmet, çekmek istediği filmi için kapı kapı yapımcıları dolaşır, ancak Mehmet’in filmine kimse yatırım yapmaz. Mehmet borç içindedir, parasız kalır ve kızı Ayşe’ye dahi bakmakta zorlanır. Ayşe’yi çocuk yuvasına yerleştirmek zorunda kalan Mehmet, annesinin vefatıyla derin bir üzüntü ve çaresizlikle dibe vurarak hayata yenik düşer. İntiharın eşiğine gelen Mehmet, yaşam hakkında öğütler veren bir dervişin ansızın ortaya çıkmasıyla intihardan döner ve mücadelesine yeniden dört elle sarılır. İlk bulduğu işte, zor şartlar altında otelde bir temizlikçi olarak çalışmaya başlar. Ara sıra kızı Ayşe’yi ziyaret eder. Sağlık sorunlarını, yalnızlığını ve çaresizliğini düşünmeden, çalışarak hayatta var olmaya gayret gösterdiği bir gün, Mehmet’in yolu varlıklı bir ailenin yürüme engelli kızı Esma ile kesişir. Esma, Mehmet’in ödüller alan filmini hayranlıkla izlemiş olduğundan, kendisini tanıdığında ona karşı olan hislerini gizleyemez. Mehmet ise Esma’nın ihtiyacı olan arkadaşlığı ve şefkati ondan esirgemez. Esma, Mehmet ile beraberken eski neşesine döner ve sağlığında düzelmeler olur. Bu durumdan hoşnut olan Esma’nın babası zengin iş adamı Hulusi, Mehmet’e can alıcı bir teklifte bulunur. Hulusi, yürüme engelli kızı Esma ile Mehmet’i evlendirecek ve Mehmet’in hayalini kurduğu filmleri çekmesi için kendisine gerekenleri sağlayacaktır. Mehmet, bu teklif karşısında “Hür” ama “Köle” olacağını gördüğünden teklifi geri çevirir. Mehmet’in çekip gitmesiyle hastalanan ve eski zor günlerine gerin dönen Esma’nın durumu, Mehmet’i içten içe üzer. Mehmet, Esma ile evlenme kararı alır. Ancak, Mehmet’in önemsemediği hastalığı artık Mehmet’e zaman tanımaz. Mehmet, düğün günü ölür. Esma ise sağlığına kavuşur.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Teknik Özellikler
  [IMDB]

  Hür Köle | Free Slave (2019) WEB-DL.1080p.DUAL.x264-HDM
  İndirme Linki:
  Bu Linki Görme Yetkiniz Bulunmamaktadır. Linkleri Görebilmeniz İçin Vip Üye Olmanız Gerekmektedir. Vip Üye Olarak Tüm İçeriği Tek Link ve Son Hız ile İndirebilirsiniz...
   
  Zeytin Dalı ve şiva19 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş